Sprzęt zespołu

Sprzęt muzyczny i nagłośnieniowy to dla naszego zespołu bardzo ważny punkt w naszej działalności muzycznej. Profesjonalny dobór sprzętu daje nam satysfakcję z wykonywanej pracy. Podstawa to rewelacyjne brzmienie podczas każdego wesela czy innej imprezy na której świadczymy swoje usługi muzyczne.
Zawsze dążymy by grać na nowoczesnym oraz markowym sprzęcie nagłośnieniowym, możemy wtedy z łatwością nagłośnić każdy rodzaj sali nawet o bardzo złej akustyce. Markowe odsłuchy, mikrofony dają nam duży komfort grania co przenosi się dźwiękowo na pozytywny odbiór ze strony gości weselnych.

Nasze instrumentarium to wyłącznie zawodowy sprzęt, dbamy o to by na każdym weselu brzmieć rewelacyjne z dobra dynamiką. W naszym zespole muzycznym gramy na znanych instrumentach marki KORG, FENDER, IBANEZ.

Sprzęt nagłośnieniowy – serce zespołu muzycznego to głośniki marki ELECTRO-VIOCE o mocy 2000w na stronę, uzupełnione subwooferami amerykańskiej znakomitej firmy CERVIN VEGA o mocy 700wRMS. Wszystko to podpięte pod cyfrowy mikser firmy SOUNCRAFT.

W naszym zespole na wesele jednak sam dźwięk to nie wszystko, równie ważną uwagę poświęcamy oświetleniu scenicznemu by łącznie z dźwiękiem stworzyć niepowtarzalny klimat na parkiecie tanecznym.

Więcej o zaletach naszego sprzętu możecie państwo poczytać w poniższych opisach .. zapraszamy do lektury.

 

 

Sprzęt Klawiszowy KORG PA3X/76:

Jeden z najlepszych jak nie najlepszy aranger na świecie.
JAKOŚĆ DŹWIĘKU W NAJLEPSZYM WYDANIU
Oparty na zaawansowanym silniku Korg’a EDS (Extended Definition Synthesis) Pa3X zapewnia zupełnie nowe, zjawiskowe dźwięki . Nasza technologia RX (Real eXperience) oraz system DNC (Defined Nuance Control) wspomagają pracę silnika dźwięku, co pozwala wykonawcy, dokładnie i wyraziście odtworzyć najbardziej subtelne niuanse i dźwięk artykulacji.Programowalne przełączniki i kontroler wstęgowy zostały dodane do joysticka, w wyniku czego kontrola brzmienia jest pełniejsza, a możliwość ekspresji jeszcze większa.

Klawisze Korg Pa 3x - sprzęt zespołu muzycznego Romans Band

Sprzęt Klawiszowy KORG PA50 HD:

instrument, można wykorzystać zarówno w pracy studyjnej jak i estradowej. W modelu tym zainstalowano poszerzony funkcji przydatnych w grze na żywo, podświetlany ekran LCD, pakiet narzędzi aranżacyjnych, oraz wysokiej jakości moduł brzmieniowy pochodzący z serii Triton. PA50 oferuje 660 edytowalnych brzmień zawierających między innymi zestaw nowych, bardzo ekspresyjnych barw solowych próbkowanych razem z naturalnym efektem vibrato. Ponad to model ten udostępnia cztery studyjnej jakości procesory efektów z 89 różnymi typami efektów. Korg został zaopatrzony w dysk twardy oraz soft Korga Pa80.

Klawisze Korg Pa50 - zespół muzyczny Lublin - Romans Band

Nagłośnienie satelity RCF ART 2szt:

RCF ART MK2 – aktywna, dwudrożna, wielozadaniowa kolumna głośnikowa – najlepszy wybór w sytuacjach gdy potrzebne jest pełnego pasmo z dobrym basem i spójnością dźwięku. RCF to produkt uniwersalny gwarantujący bezproblemową eksploatację w każdych warunkach.

Parametry:

 • Moc: 750W RMS (250W Hi, 500W Lo)
 • Pasmo przenoszenia: od 45Hz do 20kHz
 • Skuteczność: 130 dB
 • Cięcie crossovera na 1700Hz
 • Specjalny system korekcji EQ shape


Nagłośnienie RCF 712 - zespół weselny Lublin Romans Band
Nagłośnienie satelity Electro-Voice ETX-35p: 

Aktywna kolumna głośnikowa w obudowie drewnianej, wyposażona w 15″ głośnik niskotonowy, 6.5″ głośnik średniotonowy i 1.25″ głośnik wysokotonowy z wbudowanym wzmacniaczem o mocy 2000W i edytowalnym procesorem DSP.

Parametry:

 • Moc: 2000W
 • Pasmo przenoszenia 38 – 20000 Hz
 • Skuteczność: 136 dB
 • Częstotliwość podziału pasma 700 -2900 Hz
 • Kolumna szerokopasmowa akrywna

Electro Voice ETX 35 - nagłośnienie na wesele Lublin


Nagłośnienie subwoofer Cervin Vega Cva 118 2szt:

Aktywny subwoofer oparty na niskotonowm przetworniku Srocker™. Model CVA 118 o mocy 700 W, impedancji 8 Ohm i przetworniku 18”. Wzmacniacz posiadają limiter, ochronę przeciążeniową i przepięciową oraz specjalny korektor parametryczny z możliwością regulowania filtra (parametr Q).

Parametry:

 • Moc: 700W RMS
 • Pasmo przenoszenia 39 – 135 Hz
 • Skuteczność: 131 dB
 • Crossover: LPF bezstopniowy od 65 do 130HZ
 • Crossover: HPF od 65 do 130HZ lub Bypass

CVA-118X - nagłośnienie - zespół muzyczny Lublin - Romans Band

Nasz zespół postawił na profesjonalną jakość: Electro Voice ETX-35P 3-drożna.  Cyfrowy DSP-presety DSP pozwalają na łatwą i szybką konfigurację poprzez wybór zastosowania, częstotliwości podziału zwrotnicy i kombinacji głośników.
Seria ETX Powered Loudspeaker oferuje ustawienia użytkownika, niespotykane w żadnych innych głośnikach tej klasy, jak opóźnienie do kilkuset metrów, 3-pasmowy korektor parametryczny, polaryzacja i wielopunktowa zwrotnica górnoprzepustowa. ETX Powered Loudspeaker posiada te same limitery PAL i TEMP, zaprojektowane tak jak głośniki koncertowe. Limiter limiterowi nie jest równy. ELectro Voice  dołożył wszelkich starań, aby się upewnić, że obróbka dźwięku jest możliwie najbardziej przezroczysta akustycznie.Limitowanie jest pokazane na tylnym wyświetlaczu LCD oraz na kontrolce LED z przodu.

Panel LCD Electro-Voice ETX 35p.

Electro-Vioce-etx35p - Nagłośnienie zespołu muzycznego - Romans Band

Gitary:

W zespole posiadamy także gitarę elektryczną, akustyczną oraz basową.

Gitary - zespół muzyczny Lublin Romans band

Mixer odsłuchowy:

Mackie  402VLZ 4 posiada flagowe przedwzmacniacze mikrofonowe Onyx. Mały a za razem wielki.

Mackie 402 vlz 4 - mikser zespół na wesele Lublin - Romans Band

Piece gitarowe:

Piec gitarowy Vox AD50VT-212 50W …

Kombo gitarowe serii Valvetronix Typ: Tranzystorowo-lampowe z 24 bitowym cyfrowym procesorem efektów.

 • Moc: 50W RMS
 • Głośnik: 2 x 12″ Original VOX
 • 11 modeli wzmacniaczy
 • 11 typów efektów
 • Układ modelowania brzmienia
 • wejścia: 1 x gitarowe , 1 x Foot Controler
 • programy efektowe: 11 (2 kanały)


Piec gitarowy zespołu Romans Band - Lublin
Mixer Allen &Heath MixWizard WZ3 16:2:

16- kanałowy mikser audio z podwójnym procesorem efektów, 4-stopniową korekcją barwy z przestrajanymi dwiema środkowymi częstotliwościami, niezależnym zasilaniem phatom na każdym kanale, wyjściami direct out, oraz 6 wyjściami pomocniczymi AUX.

Poprzez znakomitej jakości brzmienie i szereg dodatkowych funkcji ułatwiających wydajną pracę, miksery serii Mix Wizard stanowią ścisłą światową czołówkę wśród kompaktowych mikserów audio z przeznaczeniem zarówno do studia, jak i na estradę. Posiadają 4-stopniową korekcję barwy z 2 przestrajanymi środkami oraz możliwością przestawiania jumperów w zależności od potrzeb, seria Mix Wizard nie ma sobie równych przeciwników w tej klasie.

Mikser zespołu Romans Band

Monitory KRK Rokit 8 G3:

KRK ROKIT RP8 G3 to nowa odsłona klasycznych monitorów amerykanskiego producenta, największa z wersji z 8″ przetwornikiem niskich średnich częstotliwości.

Tak jak w przypadku wszystkich monitorów KRK, ROKIT RP8 G3 posiada lekką żółtą membranę głośnika niskotonowego, który cechuje niesamowita dynamika. Wielu producentów monitorów idzie na kompromis w średnich częstotliwościach, podczas gdy KRK zastosowało unikalny proces produkcji, w którym głośnik niskotonowy, obudowa oraz bass bass reflex traktowane są jako jedna całość co pozwala na osiągnięcie niesamowitej klarowności dźwięku z pełnym, mięsistym basem.

KRK rokit rp8 - odsłuchy studyjne - zespół wesleny Lublin

Oświetlenie sceniczne ADJ Mega PAR 8szt:

Mega Par Profile oferuje m.in. następujące funkcje: łagodne mieszanie kolorów RGB; kąt świecenia 30stopni; 6 trybów pracy (zwierający DMX, Sound Active oraz Master/Slave) oraz 7 trybów DMX z bogatym wyborem funkcji. Ultra jasny niskoprofilowy reflector PAR w  obudowie, który został wyposażony w 108szt.10mm diod LED (26szt.czerwonych, 46szt.zielonych oraz 36szt.niebieskich diod LED)

Oświetlenie PAR - zespół na wesele Lublin

Oświetlenie sceniczne Showtec Led Light Bar 4szt.

Light Bar 8 to kolejny członek diodowej ekipy Light Bar. Wyposażony jest w 240 sztuk 10-mm diód czerwonych, zielonych i niebieskich. Wspaniałą zaletą tej listwy świetlnej jest jej podzielenie na osiem sekcji, co pozwala ci na stworzenie pięknych falowych świetlnych. Dla optymalnej kontroli listwa ta ma wiele trybów DMX, a także — dla łatwości użytkowania — funkcje zamiany dźwięku w światło.

Oświetlenie Zespół muzyczny Romans Band Lublin

LEXICON MX200 – cyfrowy procesor efektów

Urządzenie o niezwykłej mocy z kontrolą ustawień za pośrednictwem panela przedniego, bogate, pełne brzmienia pogłosy do zastosowań estradowych.

 • 16 rodzajów pogłosów
 • efekty modulacyjne i opóźniające
 • 4 konfiguracje toru dźwięku (mono, cascade,  stereo, mono split)
 • 99 ustawień fabrycznych+ 99 użytkownika
 • technika 24-bitowa, próbkowanie 48 kHz

Lexicon-mx200 - sprzęt na wesele Lublin

 

DBX 166XL

Urządzenie może pracować w trybie jako dwa niezależne kanały-dual mono lub w trybie stereo. Amerykańska solidność daje gwarancję stabilnego działania i wysokiej klasy brzmienia.

 • Compresor
 • Limiter
 • Expander
 • Gate


dbx 166xl - sprzęt zespołu Romans Band Lublin
TC helicon VoiceTone Harmony-M

Najsprytniejszy miniaturowy procesor efektów i harmonizer w jednym. Tworzy dwa głosy harmonii i realistyczne duble wokalu w oparciu o grane akordy.

 • Dwugłosowy harmonizer czwartej generacji,
 • Osobny efekt dublowania wokalu,
 • Adaptatywne algorytmy kompresji, eq i de-essera,
 • 6 fabrycznych kombinacji pogłosu i delaya,
 • 10 slotów na programy użytkownika,
 • Wybór głosów harmonii, ustawienie Bass,
 • Studyjnej jakości przedwzmacniacz phantom.

Sprzęt Romans Band Tc Helicon Harmony M

Monitory sceniczne dB Flexsys FM 12 2 szt.

dB Flexsys FM 12 – koaksjalnie – to rozwiązanie wyjątkowo odporne na sprzężenia, zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, której na próżno szukać w obudowach podobnej wielkości. Zostały zaprojektowane dla osiągnięcia precyzyjnej kierunkowości i jednolitych kątów propagacji, oferują identycznie satysfakcjonujące wrażenia dźwiękowe z każdego miejsca, z dużo większą odpornością na sprzężenia.

 • Moc: 300W RMS
 • Pasmo przenoszenia: 67Hz-20kHz(+/-3dB)
 • Skuteczność: 126dB
 • Głośnik: Coaxialny 12’/1’cewka
 • 24 bitowy procesor DSP


Monitor sceniczny - zespół muzyczny Lublin - DB Technologies

Mikrofon RODE NT2-A

Mikrofon NT2-A wyposażono go w profesjonalną 1-calową kapsułę z możliwością przełączania charakterystyk kierunkowości, mikrofon posiada tłumik PAD oraz włącznik filtra górnoprzepustowego który jest bezpośrednio na obudowie mikrofonu.

 • Przełączane z poziomu mikrofonu charakterystyki kierunkowości: kardioidalna, ósemkowa i dookólna.
 • Pozycyjny przełącznik filtra, pozwalający na ustawienie: płaskiej charakterystyki przenoszenia lub filtracji górnoprzepustowej o częstotliwości odcięcia 40 lub 80 Hz,
 • 3-pozycyjny tłumik Pad: 0, -5, -10 dB
 •  20 Hz – 20 kHz – Pasmo przenoszenia
 • Maks. SPL: 147 dB
 • Ekwiwalentny poziom szumów: 7 dBA SPL
 • Dynamika : 140 dBA
 • Obudowa pokryta satynowym niklem.

Mikrofon studyjny - zespół muzyczny Lublin
Kabina nagraniowa sE Electronics

Reflexion Filter jest strukturą wielowarstwową (jak cebula lub ogr). Poszczególne warstwy wykonane są z różnych materiałów i mają różne zadania – od tłumienia niskich częstotliwości, przez rezonanse aż po częstotliwości wysokie, a wszystko ma na celu jedną podstawową rzecz: aby dźwięk z mikrofonu nagrany z filtrem miał taką samą charakterystykę częstotliwościową jak bez filtra. Innymi słowy RF nie może w żaden sposób koloryzować dźwięku, a jedynie ograniczać wpływ akustyki pomieszczenia na nagranie. I z tego zadania Reflexion Filter wywiązuje się znakomicie.

RF-X wyprodukowany jest w oparciu o tę samą technologię, co flagowy RF-Pro. Jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla artystów i realizatorów . Z nową lekką obudową i przekonstruowanym systemem mocującym oferuje niezrównaną wydajność i łatwość użycia. No i nie potrzeba już „wyczynowego” statywu! Dzięki sprytnej konstrukcji RF-X można bez obaw stosować nawet z tanimi statywami mikrofonowymi.

Filtr studyjny - zespół weselny Lublin


Mikrofony Estradowe Zennheiser ,Shure 6szt.

Model e 835 S to estradowy mikrofon wokalowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej wyposażony w beztrzaskowy wyłącznik ON/OFF, który został zaprojektowany do działania w trudnych warunkach scenicznych.

Model 840 S profesjonalny mikrofon wokalowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej zaprojektowany tak, aby skutecznie przebić się na scenie o dużym poziomie głośności. Wzmocniona wytrzymała konstrukcja jest niewrażliwa na zakłócenia wynikające o operowania mikrofonem. Zdecydowanie tłumi dźwięki docierające spoza jego obszaru charakterystyki kierunkowej i jest dodatkowo wyposażony w drugą cewkę, która redukuje odbierane zakłócenia elektromagnetyczne.

Shure Beta 58A to wykonany z niezwykłą starannością dynamiczny mikrofon wokalowy przeznaczony do użycia podczas koncertów. Specjalnie ukształtowana charakterystyka częstotliwościowa podkreśla brzmienie wokalu, asuperkardioidalna charakterystyka kierunkowości zapewnia odpowiedni poziom izolacji od innych źródeł dźwięków.

mikrofony - zespół na wesele lublin

Lasery Laser World RGB

Czerwona dioda laserowa ma długość fali 650nm, zielony moduł DPSS ma długość fali 632nm a królewski-niebieski – 590nm co pozwala osiągnąć piękne, jasne, doskonale widoczne kolory. Promienie mają „grubość” około 3mm przy rozbieżności wiązki około 2mrad, wiązki laserowe są sterowane szybkimi silnikami krokowymi o prędkości 2-5kpps co pozwala na projekcje o kącie około 30°. Niemal 50 predefiniowanych podstawowych wzorów jak płaszczyzny, tunele, fale itd.Lasery - zespół weselny LublinLasery - zespół muzyczny lublinLasery - zespół muzyczny Lublin

TC Helicon T1

Efekt pełniący rolę osobistego inżyniera dźwięku na scenie. Voicetone T1, przywołuje na myśl urządzenia do korekcji fałszów emitowanych przez wokalistę – poprawia barwę wokalu, dynamikę oraz nadmiar sybilantów. Efektem, zautomatyzowanych algorytmów kompresji, wielopasmowej korekcji barwy i deesingu jest czytelny wokal, dobrze podbudowany w basie, odpowiednio rozjaśniony lecz nieagresywny czy dudniący. Możliwość kształtowania wokalu, uzupełnia funkcja Warmth, odpowiedzialna za ‚ocieplenie’ barwy przez co uzyskujemy głębokie, radiowe brzmienie.

 • studyjnej jakości brzmienie,
 • najwyższej jakości wielopasmowy Equalizer,
 • zautomatyzowane algorytmy kompresji i De-esser,
 • Wejście/Wyjście: XLR
 • zakres dynamiki: > 104 dB, 20 Hz – 20 kHz,
 • pasmo przenoszenia: +0/-0.3 dB, 20 Hz – 20 kHz


TC Helicon - Voice - Sprzęt zespołu muzycznego Romans Band Lublin
TC Helicon Mechanic

Mic Mechanic niczym osobisty realizator dźwięku zapewnia Ci sprawdzone brzmienie i efekty.Z Mic Mechanic otrzymujesz zestaw sprawdzonych i pewnych pogłosów oraz linii opóźniających ze słynnej linii urządzeń VoiceLive. Te klasyczne brzmienia zostały tak zaprojektowane, by wzbogacić i uzupełniać naturalną barwę twojego głosu. Mic Mechanic to odpowiedź na życzenia wokalistów, którzy mówili: „Nie chcę zmieniać brzmienia mojego głosu, po prostu chcę świetnie zabrzmieć”.

 • Nisko-szumowy przedwzmacniacz mikrofonowy
 • 8 wysokiej jakości ustawień Reverb i Echo
 • Niezależne efekty Reverb i Delay [Tap i Slap]
 • Nabicie tempa przyciskiem nożnym
 • Automatyczne dopasowanie ustawień korekcj
 • Automatyczna kompresja, redukcjia sybilantów i bramki
 • Correction – automatyczna korekcja wysokości dźwięku


TC+HELICON+VOICETONE - sprzęt na wesele Lublin

Ruchome głowy Involight MH127S 2szt.

Strumień światła generowany jest przez diodę o dużej mocy aż 127W – jasność jest ogromna!
Promień światła jest bardzo dobrze widoczny nawet przy bardzo lekkiej mgiełce i jest po prostu imponujący! Tarcza posiada 8 dichronicznych kolorów + biały.7 obrotowych gobo + otwór, z opcjonalnym efektem SHAKE i 3 KROTNA obrotowa pryzma. Szybkie ruchy PAN / TILT
„LED MH127S” posiada elektroniczny focus.
Dzięki technologii LED efekt ściemniania oraz efekt stroboskopowy odbywają się bez migawki mechanicznej. Sama dioda generuje efekt strobo do 20 błysków na sekundę (0-20Hz).

Słowem, ma wszystko czego potrzeba do fantastycznego świetlnego show!

Ruchome głowy Zespół muzyczny Lublin

Ruchoma Głowa Mini Wash 95W 4×1 RGBW

Głowica LED mini o mocy łącznej 95W RGBW. W tej wersji, zastosowano mocne diody RGBW, które zdecydowanie poprawiają miksowanie kolorów, rozszerzają uzyskiwaną paletę barw. Plama światła jest jednorodna na całej powierzchni.

Głowa Led zespołu muzycznego Romans Band
Audio-Technica AE 6100 Seria Artist Elite
Mikrofon wokalowy, dynamiczny o charakterystyce superkardioidalnej oferujący czyste, szybkie, mocne i asertywne odwzorowanie akustyczne, przeznaczony dla bezkompromisowych wokalistów. Superkardioidalna charakterystyka kierunkowa zapewnia maksymalną odporność na sprzężenie akustyczne a antywstrząsowa konstrukcja niski poziom zakłóceń mechanicznych.

Mikrofony zespołu Romans Band


Soundcraft Ui 16 mikser cyfrowy

Nowy standard w sterowanych bezprzewodowo mikserach cyfrowych.
Ui to kompletny cyfrowy system miksujący w wytrzymałej kompaktowej obudowie. Wbudowana sieć Wi-fi pozwala na sterowanie mikserem z każdego podłączonego urządzenia przez przeglądarkę internetową.

 • Sterowanie mikserem przez tablet/komputer
 • Legendarne procesory HARMAN – DBX
 • Procesor – Digitech i Lexicon
 • 4-pasmowy parametryczny EQ
 • Filtr górnoprzepustowy
 • Kompresory, De-esser
 • Bramki szumów dla każdego kanału
 • 31-pasmowy graficzny EQ + bramka szumów
 • Kompresor dla każdej szyny wyjściowej
 • Wbudowany analizator częstotliwości(RTA)
 • Procesory efektów Lexicon: reverb, chorus, delay
 • Podgrupy, grupy Mute, grupy View
 • Emulatory wzmacniaczy i kostek Digitech
 • Dbx AFS2 Anti-Feedback na wszystkich wyjściach


Mikser zespołu muzycznego Romans Band

Colorstage 4 EYES X RGBWA

Colorstage to super mobilność oraz duża moc diód RGBWA

 • Wbudowany tryb automatyczny.
 • Wbudowany tryb reakcji na dźwięk
 • 6 Kanałów DMX
 • Kolory: Czerwony, Biały, Niebieski, Zielony, Pomarańczowy
 • 256 DIÓD RGBWA


Oświetlenie sceniczne zespół muzyczny lublin

Napis Colorstage Romans Band

 

Pozostałe:

 • Efekty gitarowe (bas, elektryczna)
 • Akordeon Weltmeister 80
 • Piec Basowy
 • Oświetlenie sceniczne EUROLITE LED PAR-64 3szt.
 • Oświetlenie sceniczne AmericanDJ Aggressor
 • Oświetlenie sceniczne REVO 4 AmericanDJ
 • Wytwornice dymu
 • Rampę oświetleniową 4,5m
 • Statywy oświetleniowe
 • Mikrofony bezprzewodowe AKG 2szt.
 • Statywy głośnikowe, mikrofonowe
 • Statywy klawiszowe, gitarowe
 • Okablowanie
 • Własny transport


A wszystko po to … by uzyskać profesjonalne brzmienie :).

 

Zapraszamy gorąco do odwiedzenia naszych profili :

Google+ twitterLogo YouTube_Logo Facebook_Logo Instagram Zespół Romans Band